/ CZ / EN / GR / PL / RO / RS / RU / SK / BG /

10.11.2017 – semináře v rámci projektu „Rozšíření místní výroby pelet a agropelet v Bosně a Hercegovině“v Sarajevu a v Bijelině(BiH)

Logo

Společnost ProPelety se v rámci realizace projektu „Rozšíření místní výroby pelet a agropelet v Bosně a Hercegovině“ spolufinancovaného Českou rozvojovou agenturou zúčastnila mezinárodního veletrhu obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí RENEXPO BiH 2017 v Sarajevu 8.-9.11.2017 a Energetických dnů v Bijeljině 10.11.2017, kde na svých stáncích představila řešení lokálního zpracování a využití nedřevní biomasy.

www.renexpo-bih.com/index.php?id=665&L=0

Na semináři byly představeny linky ProPelety na výrobu pelet a možnosti jejich využití jako krmiva, steliva, hnojiva i paliva. Zároveň společnost ProPelety ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Sarajevu a partnerskou firmou Market Connect zorganizovala seminář „Využití biomasy jako zdroje energie - příklady a přenos zkušeností z ČR do Bosny a Hercegoviny“.

Jako první vystoupil Ladislav Horák, vedoucí odboru obchodu a ekonomiky Velvyslanectví České republiky v Sarajevu, na téma "Česká zkušenost a podpora projektů v oblasti biomasy v Bosně a Hercegovině". Následovala přednáška Prog. Petara Gvero, Fakulta strojní, Univerzita Banja Luka na téma " Využívání ne biomasy jako paliva - příklady a přenos zkušeností České republiky v Bosně a Hercegovině“. Třetí vystoupil Vinko Turudija, Market Connect, který prezentoval "Používání pelet a agropelet jako paliva" a představil účastníkům kotle pro malé a střední uživatele od výrobce Petrojet Trade a Smart Heating Technology. Následovala přednáška Michaela Neumanna, která prezentovala téma "Technologie výroby pelet a agroeletu" od společnosti ProPelety. Na závěr se účastníci semináře seznámili s tématem "Příležitosti pro financování investic v oblasti biomasy v Bosně a Hercegovině", kterou představil p.Amir Ganić, odborník na financování.

Tyto téma byla rovněž představeny v rámci 4. mezinárodní konference „Energetski dani Bijeljina 2017” zaměřená na podporu udržitelného hospodaření s energii,kterou organizuje město Bijeljina.

Stánky a prezentace ProPelety navštívila řada zájemců a byla zaznamenána velmi kladná odezva na nabízená řešení. Společnost ProPelety se těší na budoucí spolupráci s novými partnery z BiH a z celého regionu Západního Balkánu.

Napsali o nás